Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dzisiaj kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/opieka-poloznej

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wobec tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, niemniej jednak w głównej mierze także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, ale również o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.