Kraków przygotowuje się na wybory

Jednym spośród trudnych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Polskie gminy są nie zaadaptowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości aut na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Wśród pozostałych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i naprawy istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski prezydent
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.