ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Pośród licznych województw w Polsce, Kraków wybija się zarówno w temacie kultury i akademickim, ale również na licznych odmiennych polach. Staje się obszarem otwartym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w ostatnich latach sprawiają, że miasto rzeczywiście pnie się do przodu.
Dobre nowości w Krakowie.
Co niezłego załatwiono w przeciągu niedawnego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie postępowanie w obszarze zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska rozwinęła się o następne węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz nowe obiekty użyteczności publicznej.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla zwykłego Krakusa. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie istnieją. Zwykle ignorujemy nie związane z nami informacje. Typowemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Podczas gdy miasto zmienia się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko część zmian, które pomagają krakusom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości rozrywkowych. Potencjał miasta rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie nowości zachęcają turystów do odwiedzin.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta akcje nie tyczą się jedynie ścisłego środka Krakowa, ale również są związane z pełnym regionem. Z tej przyczyny lepiej nie narzekać tylko zobaczyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość zachowania tempa rozwoju – umożliwią miastu stać się wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski